Kalendarz

Kalendarz

Majówka z jogą w Winnicy

9-12 maja, 2024

Zapraszam na majówkę z jogą. Nic dodać, nic ująć, krótko i treściwie, bo maj i joga już w same w sobie są wystarczająco atrakcyjne. 

Prostota tego stwierdzenia to jednocześnie klucz do naszego warsztatu. Rano rozgrzejemy ciało i umysł praktyką jogi. Postawimy na sprawdzone rozwiązania: medytację i pranajamę (ćwiczenia oddechowe) i jogę w nurcie dynamicznym, z elementami pracy nad mobilnością. Po śniadaniu – czas wolny na spacery w wiosennej aurze, książkę, błogi relaks.

Popołudnia to warsztat, na którym będziemy bawić się ruchem i przyglądać poszczególnym strukturom naszych ciał (biodrom, kręgosłupowi, barkom). Popracujemy nad siłą i stabilnością. Być może część ćwiczeń nie będzie miała zbyt wiele wspólnego z jogą ale zapewniam, poczujecie różnicę w asanach. Wieczór zagospodarujemy w zależności od potrzeb i możliwości.

Urban Zen Yoga & Facelift

28 maja, Warszawa

Zapraszamy z Emilią Iwaniuk na majową i ostatnią w tym roku edycję wydarzenia, które łączy to, co lubimy najbardziej – jogę – świadomy ruch – masaż – spotkania w kobiecym gronie!
 
W ramach cyklu warsztatów pod hasłem „Urban ZEN” – zapraszamy na 3-godzinne niedzielne spotkanie do pięknej przestrzeni studia Moonshot przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie.
 
Zaczniemy od funkcjonalnej vinyasy, w czasie którym poruszysz całym ciałem. Po długim relaksie napełnimy brzuszki przekąskami i płynnie przejdziemy do odkrywania dobrodziejstw płynących z automasażu twarzy. Do masowania będziemy używać olejków do twarzy Jan Barba – polskiej, rodzinnej manufaktury kosmetycznej, tworzącej naturalne produkty najwyższej jakości.

Majówka z jogą

4-7.05.2023

Czy może być lepszy moment na wyrwanie się z domu na warsztat z jogą i dobrym towarzystwem niż MAJÓWKA?
 
Tworzymy zgrany duet – Paula i Marta, dwie nauczycielki z różnym zapleczem, które wbrew pozorom wspaniale się uzupełniają i tworzą niepowtarzalną okazję do doświadczenia wszystkiego co najlepsze w jodze. Uważnej pracy z ciałem, podążania za ruchem i oddechem, nauki aktywacji i odpuszczenia, regulacji układu nerwowego i głębokiego kontaktu ze sobą.
 
Zapraszamy na wyjątkowy, majówkowy warsztat w podwarszawskim ośrodku Pełnia w dniach 4-7 maja. Trzy dni pełne jogi, zarówno w wersji dynamicznej z elementami treningu mobilności jak i spokojnej praktyki yin, chwili dla siebie, oddechu od codzienności w pięknym otoczeniu natury

Biodra w jodze i w ruchu

26.02.2023

Czy biodra muszą być otwarte aby czuć się dobrze w swoim ciele?
Co sobie wyobrażasz, kiedy słyszysz o pozycjach na otwarcie bioder?
Jakie to uczucie je otwierać?

Zapraszam na wyjątkowy, trzygodzinny warsztat, który wyposaży Cię nie tylko w solidną dawkę wiedzy ale również w narzędzia praktyczne.
 
Wydarzenie skierowane jest zarówno do praktykujących jogę jak i inne formy ruchowe, a także nauczycieli czy instruktorów.

 

 

Powitanie wiosny z jogą

23-25.03.2023

Wiosno, czekamy na Ciebie!

Zapraszam na warsztat w tym wyjątkowym czasie, kiedy natura budzi się do życia a my, po zimowych tygodniach, również zaczynamy odczuwać subtelny powrót witalności. Po raz kolejny zapraszam do wyjątkowej Winnicy i shali w kształcie jurty, miejsca o wyjątkowej energii. 

Wspólnie zadbamy o łagodne przebudzenie po zimie i powitanie wiosny w najlepszym stylu – z jogą, ruchem i oddechem. Będzie też czas na słodkie nicnierobienie, spacery po okolicy czy czytanie książek. Dla każdego coś miłego. 

Warsztat jest przeznaczony dla osób już praktykujących jak i początkujących. Jeśli masz jakiekolwiek obawy, czy sobie poradzisz, zapewniam Cię, że na pewno. Joga, której uczę, podąża za człowiekiem.

Listopadowe wyciszenie

10-13.11.2022 NOWY TERMIN

Czy można polubić listopad? Ten miesiąc krótkich dni, długich nocy i siąpiącego deszczu? Być może można, być może są tacy, co już o listopadzie myślą ciepło a może, nawet jest to wielce prawdopodobne, listopad po prostu JEST.

Jeżeli w tym jakże wyjątkowym miesiącu potrzebujesz chwili na reset, zanurzenie się w ruch i oddech, marzysz o kilku dniach wyciszenia – zapraszam Cię na warsztat, na którym właśnie na to stworzymy przestrzeń.

Po raz kolejny spotkamy się w Winnicy w Kazimierzu Dolnym aby odetchnąć od zgiełku, zanurzyć się w praktykę jogi, odpocząć i spędzić miło czas. I żaden listopad nam w tym nie przeszkodzi. W ramach warsztatu zapraszam Cię na osiem spotkań na sali.

Wyciszenie, joga, relaks

03-09.09.2022

Wyjazd z jogą, podczas którego będziesz mieć możliwość na totalny reset.
 
Często trzydniowe wyjazdy to za mało – kiedy nasz układ nerwowy wreszcie zaczyna odpoczywać czas wyjeżdżać do domu. Dlatego postanowiłyśmy zorganizować dłuższy wyjazd aby podarować sobie trochę więcej czasu na porządny reset na łonie natury, z pysznym jedzonkiem i praktyką jogi i uważności. Będzie wystarczająco czasu na wszystko!
 
Zapraszam wraz z Pauliną Radziszewską.

Siła i Spokój. Wakacje z jogą i ruchem

25-30.06.2022

A gdyby tak zaingurować wakacje warsztatem z jogą i ruchem, w otoczeniu gór, nieba i lasów? Zapraszam na warsztat SIŁA i SPOKÓJ, czyli kolonie dla dorosłych.

Jeżeli potrzebujesz się zatrzymać, odzyskać chwilę dla siebie, zagłębić się w jogę i praktykę ruchową ten warsztat jest dla Ciebie. Nauczam ludzi, nie pozycji – moim celem jest stworzenie warunków, w których poczujesz siłę i sprawczość na macie oraz poza matą niezależnie od Twoich umiejętności.

ruch, bezruch, powięź. Warsztaty teoretyczno-praktyczne

28.04.2022

Prowadzą Paula Radziszewska i Marta Szostak

Nasze ciała zbudowane są z różnego rodzaju tkanek. Większość osób zna takie struktury jak mięśnie, ścięgna, więzadła czy torebki stawowe, ale powięź zdarza się być postrzegana jako coś mało istotnego. Przez wiele lat nie zdawano sobie sprawy z wszystkich jej funkcji i znaczenia dla naszego ciała i jego funkcjonowania. Jej znaczenie jest natomiast ogromne. 

Na naszym pierwszym wspólnym warsztacie zabierzemy Was w powięziową podróż!

Powrót Mocy: powitanie wiosny z jogą

07-10.04.2022

Wiosna oznacza jedno – powrót sił witalnych, dłuższe dni i przyroda odradzająca się po zimowym śnie. Mówiąc krótko – wiosna to powrót MOCY.

Zapraszam na warsztat, którym przywitamy ten wyjątkowy czas i pobudzimy wewnętrzną energię do działania.

Urban Zen I Zimowo: joga, automasaż, ruch

17-20.2022

Razem z Emilią Iwaniuk zapraszamy na kolejną, wyjazdową edycję naszych wspólnych warsztatów Urban Zen.

Zima to czas otulania, zatrzymania, większej łagodności dla siebie. To pora odpoczynku, gromadzenia energii, dlatego w końcówce zimy będziemy poruszać się łagodnie i tak, by podtrzymać ruchomość tkanek i stawów. Program wzbogacamy o automasaże ciała i twarzy, które bezpiecznie i skutecznie odżywią i pobudzą nasze ciała. To wszystko w atmosferze wzajemnego wsparcia w poszukiwaniu wewnętrznego ciepła i pogodnego dzielenia się sobą.

Początek roku z jogą w Harszu

5-9.01.2022

Zapraszam na jogowy początek roku z Yoga Republic w Starej Szkole w Harszu na Mazurach pod znakiem świadomego ruchu, spokojnych wdechów i wydechów oraz odpoczynku dla ciała i dla głowy. Joga to wolność ruchu, jego doświadczanie, płynne sekwencje ale też nauka o sobie i o ciele. Poranki będą bardziej energetyczne, na rozruszanie, powitanie dnia (a także słońca) i na wzmocnienie. Wieczory to przede wszystkim relaks i spotkanie ze sobą w trakcie uważnego bycia w medytacji. Zajęcia warsztatowe będą odpowiedzią na potrzeby grupy oraz okazją do zgłębiania tematyki powitań słońca, naszych bioder i barków jako struktur potrzebujących często większej uważności. Będzie też czas na rozmowy, pytania i szukanie na nie odpowiedzi.

Urban Zen Yoga & Facelift

16.01.2022
27.02.2022

Razem z Emilią Iwaniuk zapraszamy na wydarzenie, które łączy to, co lubimy najbardziej – jogę – świadomy ruch – masaż – spotkania w kobiecym gronie! W ramach cyklu warsztatów pod hasłem „Urban Zen Yoga & Facelift” zapraszamy na niedzielne spotkanie do pięknej przestrzeni studia Moonshot przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Zaczniemy od energetyzującej sesji jogi dla wszystkich, na której poruszysz całym ciałem i zregenerujesz się po całym tygodniu. Po długim relaksie napełnimy brzuszki przekąskami i płynnie przejdziemy do odkrywania dobrodziejstw płynących z automasażu twarzy. Do masowania będziemy używać olejków od Jan Barba – polskiej, rodzinnej manufaktury kosmetycznej, tworzącej naturalne produkty najwyższej jakości. Na sali będą czekać przepiękne maty od matata oraz pyszne napoje od Vigo Kombucha.

Cicha noc: weekend z jogą, nidrą i sauną

17-19.12.2021

Spokojny grudniowy weekend z jogą, sauną i sesjami jogi nidry jest tym, czego możesz potrzebować w czasie, kiedy noc jest dużo dłuższa od dnia a koniec roku przytłacza swoją intensywnością. Wraz z Kasią Klimczewską, która poprowadzi sesje jogi nidry, zapraszamy na spokojny weekend w podkazimierskiej Winnicy. Poranne sesji jogi, pranajamy (ćwiczeniami oddechowymi) i medytacji z Martą dodadzą energii, sprawią, że popracujesz całym ciałem i poczujesz się lepiej. W planie są też warsztaty o biodrach, centrum naszego ciała, które w okresie zasiedzenia wybitnie potrzebują ruchu. Popołudnia i wieczory spędzimy na sesji joga nidry z Kasią, która pięknie prowadzi przez proces. Czym jest JOGA NIDRA? To relaksacyjna technika wywodząca się z tradycji jogi, wprowadzająca uczestnika w stan między jawą a śnieniem. Stan, który umożliwia kontakt z podświadomością, poznanie siebie, głęboką regenerację i relaks na poziomie ciała, umysłu oraz emocji.

Uważna siła: przedłużony weekend z jogą i mobilnością

23.09-26.09.2021

Praktyka jogi, oprócz całej rzeszy wspaniałości, daje również poczucie sprawstwa i wewnętrznej mocy. Uważne podejście do praktyki asan, stopniowe budowanie siły i mobilności ciała wymaga czasu i skupienia. Jeśli jesteś ciekaw/a tego, jak funkcjonuje Twoje ciało i szukasz sposobów, aby poczuć się w nim wygodniej – ten wyjazd jest dla Ciebie. Poranki będą bardziej energetyczne, na rozruszanie, powitanie dnia (a także słońca) i na wzmocnienie. Na warsztatach zajmiemy się obszarami, gdzie najczęściej odczuwamy stres, zmęczenie i napięcie – biodrami, plecami oraz barkami. Wieczory to przede wszystkim relaks i spotkanie ze sobą i z innymi. Praktyka ciszy – medytacja – będzie nam towarzyszyć o różnych porach dnia. Znajdziemy też czas na rozmowy, pytania i wspólne szukanie na nie odpowiedzi. Warsztat jest przeznaczony dla osób już praktykujących jak i początkujących.

Letni flow - przedłużony weekend z jogą i mobilnością

19-22.08.2021

Letni czas jest wyjątkowy – sprzyja odpoczynkowi, lekkości ducha i głowy. To idealny czas na reset i bycie w naturze. Zapraszam Cię na przedłużony weekend z jogą i mobilnością w pięknym miejscu, gdzie odpoczniesz, zregenerujesz siły i poznasz nowych ludzi. Przy okazji rozruszasz, wzmocnisz ciało i spotkasz się ze sobą podczas praktyki jogi. Niewykluczone, że dowiesz się czegoś nowego o sobie. Będzie też czas na czytanie książek, leżenie na trawie i spacer po okolicy. Poranki będą bardziej energetyczne a praktyka wzbogacona będzie o ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia wspomagające mobilność. Na warsztatach natomiast zajmiemy się tematami wygięć do tyłu oraz biodrami: jak sprawić aby praca nad nimi dawała nam korzyści i jednocześnie sprawiała przyjemność? Wieczory to spokojny ruch, szukanie stanu medytacji i skupienia umysłu. Porozmawiamy w kręgu i wymienimy doświadczeniami. Warsztat jest przeznaczony dla osób już praktykujących jak i początkujących. Jeśli masz jakiekolwiek obawy, czy sobie poradzisz, zapewniam Cię, że na pewno. Joga, której uczę, podąża za człowiekiem.

Napisz do mnie

hellomartaszostak@gmail.com