Początki

Z ruchem mam do czynienia od ponad 20 lat. Kilkanaście lat spędziłam na macie jako zawodniczka karate, a sztuki i sporty walki długo były moją największą pasją. Posiadam stopień mistrzowski 1 Dan oraz uprawnienia instruktorskie. Ta ścieżka ukształtowała mnie w dużo większym stopniu niż mogłam wtedy przypuszczać i zaprowadziła, może trochę paradoksalnie, na jogę. Szukałam w niej spokoju i zatrzymania. Znalazłam. Z czasem zamieniłam dojo na jogową shalę. Po kilku latach praktyki w metodzie ashtanga vinyasa jogi ukończyłam kurs nauczycielski pod okiem Basi Lipskiej-Larsen i następnie przez kilka miesięcy, a nawet lat, uczyłam się jak uczyć.

Przygotowanie merytoryczne

Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalizacją sportową i międzykulturową oraz szkołę treningu i warsztatu psychologicznego. To zaplecze pozwala mi na efektywną pracę w grupie oraz indywidualne podejście do ludzi. Po drodze brałam udział w niezliczonych warsztatach z nauczycielami z Polski i zagranicy. Podróżowałam do Indii, aby praktykować jogę u jej źródła: w Mysore oraz na Goa.

Jestem jedyną w Polsce licencjonowaną nauczycielka w nurcie Yoga Detour, czyli podejściu ruchowym, który jest pomostem pomiędzy tym, co najlepsze w jodze a tym, czego jako współcześni ludzie potrzebujemy dla zrównoważonej praktyki ruchowej. W 2020 roku ukończyłam Detour Method Online oraz Detour Method Synthesis.

W mojej pracy spotykam wiele osób, które potrzebują indywidualnego podejścia i wszechstronnej pracy z ciałem. Aby odpowiedzieć na te potrzeby w 2022 ukończyłam kurs trenera medycznego w Body Work

Dzisiaj

Mam 11 lat doświadczenia. Szukam połączeń między tzw. tradycyjnymi formami jogi a współczesną nauką o ruchu i człowieku. Patrzę na swoją rolę jako na rolę nauczycielki, która edukuje a nie daje gotowe rozwiązania. Kocham moją pracę i uwielbiam się dzielić wiedzą z ludźmi oraz towarzyszyć im na ścieżce jogi i ruchu. Uczę jogi, którą podąża za człowiekiem.

Spotkajmy się

Bezpośredni kontakt jest nie do zastąpienia.
Spotkasz mnie na zajęciach w warszawskich szkołach oraz online
– wszystkie szczegóły znajdziesz w dziale zajęcia.
Zapraszam też na warsztaty, stacjonarne i wyjazdowe,
o których przeczytasz w kalendarzu.

Napisz do mnie

hellomartaszostak@gmail.com