Blog

Joga to nie tylko rozciąganie. Ale czy wzmacnianie to na pewno przeciwległy biegun?

„Wstydzę się pójść na jogę, bo jestem tak mało rozciągnięta.” To chyba najczęstsza obawa osób, które na jogę nigdy nie docierają (albo przybywają z dużym oporem). Joga, holistyczna praktyka zarówno dla ducha, jak i dla ciała, często zostaje sprowadzona tylko do jednego z jej elementów – rozciągania. 

Joga dla biegaczy

Pracuję z biegaczami od kilku lat – z mojej perspektywy to bardzo korzystna forma ruchu i pracy ze sobą, która daje rezultaty ale też może stanowić istotny element rutyny treningowej. Joga nie jest sportem ale bardzo często jest obecna w świecie sportu, nie tylko amatorskim ale też zawodowym. Myślę, że to dobrze. Joga uczy pokory, cierpliwości i umiejętności bycia tu i teraz, takim jakim/jaka jestem.

Zadbaj o stawy poprzez kontrolowane rotacje stawowe

Controlled Articular Rotations – Kontrolowane Rotacje Stawowe to rutyna służąca samoobserwacji i poruszeniu każdym stawem w izolacji i kontrolowanym, pełnym zakresie ruchu. Z boku wygląda mniej więcej tak, jakbym kręciła koła – czy to kostką, czy barkiem. Ale zapewniam, że to tylko tak niepozornie wygląda. Możemy się bardzo zaskoczyć, jakie to chwilami wymagające.

Napisz do mnie

hellomartaszostak@gmail.com