Biodra w jodze i w ruchu: warsztat stacjonarny

  • by
Czy biodra muszą być otwarte aby czuć się dobrze w swoim ciele?
Co sobie wyobrażasz, kiedy słyszysz o pozycjach na otwarcie bioder?
Jakie to uczucie je otwierać?
 
Kiedyś wydawało mi się, że rozciąganie i bierne przesiadywanie w pozycjach otwierających biodra to najlepszy ze sposobów na dojście do celu. Oprócz niewielkiej poprawy pojawił się także dyskomfort i ból, zarówno bioder jak i kolan.
 
Chwilę mi zajęło aby połączyć kropki i dowiedzieć się, że:
– Staw biodrowy, jeden z największych w ciele człowieka, jest stworzony do ruchu, łącząc tułów z kończynami dolnymi. Biodra są po to, aby ich używać a nie wiecznie rozciągać.
– Ruchem podstawowym stawu biodrowego jest ruch rotacyjny.
– Nie da się mówić o biodrach nie poruszając tematu mięśni pośladkowych, szczególnie jeśli regularnie praktykujemy jogę.
– Owszem, rozciąganie może sprawiać przyjemność a praktyka na otwarcie bioder sprawiać, że odczuwasz różne emocje. Ale co gdybym Ci powiedziała, że to tylko kawałek większej całości? Że są (proste) sposoby, aby zbudować wytrzymałe i silne biodra?
 
Zapraszam na wyjątkowy warsztat, który wyposaży Cię nie tylko w solidną dawkę wiedzy ale również w narzędzia praktyczne.
 
Wydarzenie skierowane jest zarówno do praktykujących jogę jak i inne formy ruchowe, a także nauczycieli czy instruktorów.
 
Kameralna grupa (maksymalnie 12 osób) zapewni komfortowe warunki pracy. Warsztat składa się części praktycznej i teoretycznej.
 
Miejsce i czas: Czułe Drogi, ul. Kłopotowskiego 11
26 lutego, godz. 12 – 15
Koszt: 190 zł
 
Gwarancją miejsca jest dokonanie wpłaty w przeciągu 2 dni od zgłoszenia. W razie rezygnacji zwrot kosztów możliwy jest jedynie w sytuacji znalezienia chętnej osoby na swoje miejsce. Zastrzegam sobie prawo do zmiany terminu bądź odwołania warsztatu (z całkowitym zwrotem kosztów).
 
Zapisy: hellomartaszostak@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.